Hangterápia a gyógyászatban
Korábban már írtunk a zene gyógyító erejéről, most pedig a boldogságkeltés puszta tényén túl, a rezgések okozta fizikai változásokat is körüljárjuk.
A hang – ez lehet zene, vagy ritmikus zaj – a hallóidegeken keresztül az agykérgi területeket ingerli, és így kedvező élettani hatásokat vált ki.
Alapvető fontosságú, hogy bármilyen hangról is beszélünk a terápiával összefüggésben, az legyen kellemes a testnek és a léleknek is.
Ideális esetben az energia szabadon áramlik a testben, ám ez az áramlás sajnos sokszor megreked.
A test energiaáramlását gátló tényezők jelen vannak a mindennapjainkban: a stressz, a környezeti ártalmak, helytelen táplálkozás. Ha az energiaellátás nem megfelelő, alvászavar, vérnyomás ingadozás, fülzúgás, hallásromlás jelentkezhet.
Tibeti hangtálak – hang és rezgés az egészségért
A hangtál terápiát a távol-keleti gyógyításban évezredek óta eredményesen használják.
A réztálak a test különböző pontjain elhelyezve és megütve, rezgésükkel gyorsítják a sejtregenerációt és elindítanak egy tisztulási folyamatot.
Ha a testben nincsenek energetikai blokkok, akkor a hangrezgések könnyedén eljutnak az izmokhoz, belső szervekhez, majd kilépnek a lábujjaknál és a hajszálak végénél.
Mivel szervezetünk mintegy háromnegyede víz, a hangmasszázs fizikai hatást gyakorol az egész szervezetünkre.
A rezgésen keresztül sejtszinten, a sejtmembránt megmozgatva az egész szervezetben egy nagyon erőteljes anyagcsere-folyamatot indul el, ami segít
- a keringési zavarok, magas vérnyomás helyreállításában,
- a nyak, a váll, a hát, a deréktáji izomfájdalmak enyhítésében,
- a fejfájás, alvászavarok megszüntetésében,
- a stressz okozta feszült állapotok oldásában.
Minden zene- és hangterápia akkor igazán sikeres, ha ezeket a rezgéseket maradéktalanul be tudjuk fogadni. Tehát nemcsak érezni, hanem hallani is kell!